Łupież - jak sobie z nim poradzić?

Zmagasz się z łupieżem, który jest dość uciążliwym problemem na co dzień? Dowiedz się, jak powstaje i czym dokładnie jest łupież, by w pełni świadomie sięgnąć po skuteczne szampony przeciwłupieżowe.
Skąd bierze się łupież?
Łupież to nic innego, jak nadmiernie złuszczający się naskórek. Najczęściej dotyka skóry głowy, chociaż może pojawić się też na brwiach i innych partiach ciała. Na skutek stanu zapalnego skóry dochodzi do pojawiania się białych płatków złuszczonego naskórka u nasady włosów i na skórze głowy. U kogo może rozwinąć się łupież? Narażone są szczególnie osoby, którym dokucza nadmierne wydzielanie łoju, przesuszona skóra oraz infekcje grzybicze. Oprócz tego do łupieżu może doprowadzić niewłaściwa dieta, ciągły stres, predyspozycje genetyczne czy niezachowana higiena. Jeśli myjesz włosy w zbyt gorącej wodzie lub z użyciem źle dobranych kosmetyków, narażasz skórę głowy na przesuszenie i podatność na łupież. Z drugiej strony, zbyt rzadkie mycie włosów doprowadza do nagromadzenia się sebum i idealnych warunków dla infekcji grzybiczej. W obu przypadkach zaniedbanie może zakończyć się pojawieniem się łupieżu, który zwykle jest jednak łagodny i przemijający. Co zrobić, gdy łupież się nasila i nie chce ustąpić?
Rodzaje łupieżu - kiedy udać się do specjalisty?
Ponieważ łupież może mieć wiele przyczyn, wyróżnia się kilka jego rodzajów. Oto ich krótkie przedstawienie - może znajdziesz wśród nich opis problemu, z którym to Ty się mierzysz:
• Łupież suchy - najczęściej występujący, spowodowany łuszczeniem się przesuszonej skóry głowy, zwykle towarzyszy mu swędzenie.
• Łupież łojotokowy - to przewlekła choroba skóry, za którą odpowiada cały zespół czynników środowiskowych, genetycznych i immunologicznych. Typowe dla tego schorzenia są łuszczące się, czerwone plamy na skórze głowy, twarzy, między łopatkami i na klatce piersiowej.
• Łupież pstry - jego przyczyną jest rozwój drożdżaków z rodzaju Malassezia, które zwykle nie powodują swędzenia, tworzą za to małe, różnokolorowe plamy. Zazwyczaj skupiają się one na plecach, szyi i ramionach.
• Łupież biały - dotyczy w większości przypadków dzieci i młodzieży. To nieestetyczne, ale zwykle samoczynnie ustępujące schorzenie, być może związane z ekspozycją na słońce lub łagodną alergią skórną.
• Łupież Gilberta - zazwyczaj występuje u młodych ludzi, wiosną lub jesienią. Tworzy wiele plam na ciele na przestrzeni kilku tygodni, po czym zanika.
Jak pozbyć się łupieżu na skórze głowy?
Jeśli rozpoznałeś u siebie spośród wyżej wymienionych chorób łupież suchy lub łojotokowy, jest wiele kosmetyków trychologicznych, które pozwolą zniweczyć jego rozwój bez konieczności wizyty u dermatologa. Specjalistyczne szampony przeciwłupieżowe eliminują też uczucie świądu, które nieodłącznie towarzyszy niemal każdemu rodzajowi łupieżu. Zawierają składniki o działaniu przeciwzapalnym, regulującym nadmiar sebum, a w przypadku łupieżu na tle infekcji grzybiczych - także składniki aktywne hamujące rozwój drobnoustrojów.
Przeciwłupieżowy szampon - specjalna formuła uzdrawia i wzmacnia
Jeśli masz dość walki z łupieżem, a dodatkowo martwi Cię coraz bardziej wyraźne wypadanie włosów, wypróbuj szampon przeciwłupieżowy do każdego rodzaju włosów od Radical. Wyróżnia go opatentowana przez trychologów formula Octopirox®. Blokuje ona możliwość dalszego rozwoju szkodliwym drobnoustrojom na skórze głowy, dzięki czemu już po kilku myciach możesz pozbyć się łupieżu. Oprócz tego preparat wspomaga też walkę z wypadaniem włosów, wspierając ich regenerację nadszarpniętą przez problemy skórne. W składzie znajdują się ekstrakty ze skrzypu i białej wierzby, wzmacniające i wygładzające włosy. Biała wierzba działa także antyzapalnie, a nawet przeciwdziała ponownemu pojawieniu się łupieżu. W szamponie przeciwłupieżowym Radical znalazł się też prebiotyk, łagodzący podrażnienia skóry.
Szampon przeciwłupieżowy dla mężczyzn
Wzmocniona siła działania szamponu przeciwłupieżowego z linii Radical MEN zawiera m.in. niezwykle skuteczny pirokton olaminy. Likwiduje on problem łupieżu i zapobiega jego nawrotom. Ważne jest zachowanie regularnego cyklu mycia włosów - min. 3-4 razy w tygodniu na przestrzeni miesiąca. Receptura zawiera też cynk PCA usuwający nadmiar sebum i wzmacniajacy ekstrakt ze skrzypu. Szybka poprawa i powrót pięknych, pozbawionych łupieżu włosów gwarantowany!
Zdecydowane kroki w walce z łupieżem
Zazwyczaj można samodzielnie zapanować nad łupieżem. Wystarczy tylko wprowadzić właściwy szampon przeciwłupieżowy i zadbać o kondycję włosów. Jeśli zmagasz się z przewlekłym stanem zapalnym skóry głowy lub zauważysz niepokojące plamy na skórze - skonsultuj się z dermatologiem.